• پنج شنبه،18 آذر 1400
 • ورود
   
  • طبقه‌بندی
  • دانلود نرم افزارهای مرتبط با فضای سبز

   معرفی برخی از نرم افزارهای کاربردی 

   نرم افزار RETC (RETention Curve)e :
   این نرم افزار یک برنامه رایانه ای جهت توضیح یا پیش بینی برخی توابع رطوبتی و هدایت هیدرولیکی در خاک های غیر اشباع می باشد.
   از این نرم افزار می توان به کمک مجموعه ای از داده های زود یافت خاک مانند کلاس بافتی، درصد ذرات تشکیل دهنده و چگالی ظاهری، دیگر خصوصیات هیدرولیکی خاک را که مستلزم صرف هزینه و زمان زیادی می باشند، مانند خصوصیات هیدرولیکی خاک ، منحنی رطوبتی و ... را بدست آورد.

    حجم: 12.7 مگابایت
    پسورد: mspl.mashhad.ir

    

    

   نرم افزار Garden Planner:
   نرم افزاری جالب برای طراحی و تزئین و دکوراسیون حیاط و باغ خانه ها می باشد. توسط این نرم افزار کاربر به راحتی میتواند نسبت به چیدن دکوراسیون و طراحی حیاط خانه ها اقدام کند. نرم افزار با داشتن محیط کاربری بسیار ساده این امکان را میدهد تا کاربر به جانمایی درختان،گیاهان،نیمکت و دیگر اشیاء در حیاط اقدام نماید و سپس به صورت پلان حیاط را مشاهده کند. کاربر میتواند از طرح های پیش آماده شده درون نرم افزار استفاده کند یا از ابتدا طراحی یک حیاط را برعهده بگیرد. طراحی حیاطی به همراه باغ و گیاهان و استخر،ساختمان و پرچین و آبنما و… همگی در نرم افزار تعریف شده اند و کاربر به سادگی میتواند به جانمایی و در کنارهم قرار دادن اشیاء و محیط ها باغ و حیاط مورد نظر خود را طراحی ومشاهده کند. تمامی طراحی ها و اشیاء نامبرده شده قابل تغییر سایز و مقایس و اندازه و رنگ بوده و قابل شخصی سازی هستند. انواع مختلف میزها و چمن ها و دیگر اشیاء نامبرده شده نیز به بیشتر شخصی سازی شدن طرح کمک شایانی می نماید. برای خروجی گرفتن نیز کار بسیار ساده است یا کاربر به صورت مستقیم پرینت تهیه میکند و یا اینکه به صورت تصویر از طرح خود خروجی تهیه می نماید. 

   حجم: 4.4 مگابایت

    پسورد: mspl.mashhad.ir

    
      

     

    

   نرم افزار OPTIWAT:
   این نرم افزار دارای اطلاعات اولیه درباره تمامی دشت ها و حوضه های آبریز اصلی وابسته به آنها در کشور است در زمینه داده های اقلیمی ناحیه اقلیمی هر منطقه تخمین زده شده است و الگوی مرجع عناصر و عوامل اقلیمی این دشت ها نیز جهت مصارف کشاورزی، تعیین الگوهای بهینه کشت، مدیریت آبیاری و... مشخص شده است. از سویی مشخصات تمامی گونه های گیاهی مورد کشت آبی در هر دشت شامل طول رشد، تقویم رشد، حداکثر شوری قابل تحمل، اپتیمم عمق ریشه ها، سطح متوسط زیرکشت، ضرایب پایه گیاهی و... مشخص شده است.این نرم افزار در مراحل اولیه این توانایی را دارد که با تغییر الگوی بافت خاک در هر دشت راندمان آبیاری هر گیاه را تخمین می زند و در مراحل نهایی با بهره گیری از روش های محاسباتی بارش مؤثر و تبخیر و تعرق به چندین روش مرسوم در دنیا، مدیریت آبیاری شامل کیفیت آبیاری، درصد آبشویی، رطوبت خاک در ظرفیت زراعی و نقطه پژمردگی و... را در الگوهای مختلف کشت از قبیل قطره ای، بارانی، کرتی، نواری و فارو مشخص می کند.

   حجم: 32.8 مگابایت

    پسورد: mspl.mashhad.ir

    

    

   نرم افزار Cropwat 8:
   از آنجایی ‌که اندازه‌گیری تبخیر و تعرق واقعی، مجموعه تبخیر از سطح خاک و تعرق توسط پوشش گیاهی در شرایط طبیعی؛ بسیار مشکل و عملاً غیر قابل اجراست، روش‌های غیرمستقیمی بدین منظور پیش‌بینی شده که از آنها می‌توان معادله‌های تجربی تبخیر و تعرق پتانسیل مانند روش پنمن را نام برد. سازمان فائو برای محاسبه نیاز آبی گیاهان بر اساس روش فائو-پنمن-مونتیت که در شرایط آب و هوایی خشک و مرطوب کاربرد دارد، نرم‌افزار CROPWAT را تهیه کرده است. داده‌های ورودی این نرم‌افزار علاوه بر یکسری اطلاعات موقعیت جغرافیایی و ارتفاع ایستگاه مورد بررسی عبارتند از میانگین حداکثر و میانگین حداقل دما، میانگین رطوبت نسبی، سرعت باد در ارتفاع 2 متری از سطح زمین و ساعات آفتابی روزانه که به روش کمیتی به نام ET0 را که معرف تبخیر و تعرق گیاه مرجع می‌باشد.را به صورت ماهانه و سالانه محاسبه می‌نماید.

   حجم نرم افزار به همراه راهنما: 5.14 مگابایت

    پسورد: mspl.mashhad.ir

    


    

   نرم افزار اطلس گیاهان (میوه جات، سبزیجات، دارویی):
    نرم افزار اطلس گیاهان شامل ( گیاهان دارویی ، میوه ها ، سبزیجات ) اطلاعاتی کاملی را از خواص دارویی ، خواص غذایی و فواید و مضررات احتمالی انواع گیاهان ، میوه ها و سبزیجات را در اختیار شما قرار می دهد. پس علاوه بر درمان برخی بیماری ها می توانید با اطلاع از فواید این گیاهان، از مبتلا شدن به بسیاری از بیماربها جلوگیری نمود.
   برخی ویژگی های نرم افزار اطلس گیاهان :
   - جستجو آسان گونه ها
   - نمایش توضیحات کامل خواص دارویی و غذایی آنها
   - نمایش تصاویر غالب گونه ها موجود در نرم افزار به صورت جداگانه
   - امکان ارسال عنصر جدید توسط شما برای قرار دادن در نسخه جدید
   - کاملا رایگان و عدم وجود محدودیت در نرم افزار
   - قابلیت چاپ هر یک از توضیحات و …

   حجم نرم افزار به همراه راهنما: 16.9 مگابایت
   پسورد: mspl.mashhad.ir
    

    

   تعداد بازدید :15152
   بابک
   07:42  1398/01/06
   پاسخ 3 3
   سلام علیکم
   احتراماً نرم افزار Garden Planner در ویندوز 7 اجرا نمی شود با تشکر
   صدیقه
   19:35  1396/08/17
   پاسخ 2 1
   بسیار عالی
   حبیب الله زارعی
   09:59  1395/10/04
   پاسخ 3 1
   نرم افزارهای کاربردی بیشتری بگذارید
   فرزاد
   16:06  1394/07/05
   پاسخ 3 0
   سلام .تشکر از شما به خاطر ترویج بی ریای علم
 • سایت های مرتبط
  ثبت نام تحویل نهال رایگان
  سامانه درخواست کاشت نهال
  سامانه درخواست قطع، هرس و جابه جایی درختان (کمیسیون ماده7)
  سامانه جامع فضای سبز (سرور جدید)
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,634,006
  تعداد بازدید امروز : 168
  تعداد بازدید دیروز : 375
  آخرین به روزرسانی : 14:49  1400/09/06
 • ارتباط با مدیریت
  تلفن:38532233
  فکس:38532223
  آدرس :مشهد- بلوار امام خمینی-میدان امام خمینی رو به روی خیابان فیاض بخش-شهرداری منطقه 8-طبقه سوم
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت فضای سبز شهرداری مشهد می باشد.