• چهارشنبه،28 مهر 1400
 • ورود
   
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 79
   کد: 214963
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
   در حال حاضر یکی از مهم ترین اقدامات در راستای حفظ و نگهداری فضای سبز شهری، پیاده سازی مدیریت تلفیقی آفات و بیماری ها در گونه های گیاهی موجود در فضای سبز می باشد.

   کنترل آفات و بیماری های بیش از ۵۰ هزار اصله درخت و درختچه درسطح فضای سبز مشهد

   مدیرکل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد از اجرای عملیات پیشگیری وکنترل عوامل زیستی و غیرزیستی در بیش از ۵۰ هزار اصله درخت و درختچه از ابتدای سال جاری تاکنون در سطح مناطق ۱۳گانه کلانشهر مشهد خبر داد.
   کنترل آفات و بیماری های بیش از ۵۰ هزار اصله درخت و درختچه درسطح فضای سبز مشهد

   سید علی اکبر انتظام با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به گستردگی محیط شهری و وجود بیش از ۶ هزار هکتار فضای سبز در کلانشهر مشهد، نگهداری و توسعه این فضای سبز از اهمیت بالایی برخوردار است و در حال حاضر یکی از مهم ترین اقدامات در راستای حفظ و نگهداری فضای سبز شهری، پیاده سازی مدیریت تلفیقی آفات و بیماری ها در گونه های گیاهی موجود در فضای سبز می باشد.
   وی افزود: هر ساله با پیاده سازی تلفیقی از روش های اصلاحی/ تقویتی/ کنترلی، تلاش شده تا با استفاده از اخرین دستیافت های تخصصی و روش های نوآورانه بصورت همکاری با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی، نسبت به مدیریت کنترلی عوامل زیستی و غیرزیستی با الویت روش های کم خطر و همسو با محیط زیست نسبت به نگهداری این مجموعه ارزشمند گام های موثری برداشته شود.
   انتظام ادامه داد: با این رویکرد و در برداشت حجم سموم مصرفی طی سالهای اخیر در مقایسه با زمان های مشابه سال های گذشته، شاهد کاهش مصرف سموم در فضاهای سبز شهری می باشیم که با توجه به وضعیت آلودگی های کلان شهرها، این مهم از جایگاه ویژه ای برخوردار خواهد بود.
   وی خاطر نشان کرد: اجرای طرح های مشترک با مراکز علمی و تخصصی، برگزاری دوره های بازآموزی و کارگاهی برای کارشناسان فضای سبز سطح شهر، تغییر روش های کنترلی و توجه به مبحث پیشگیری در مواجه با عوامل پاتوژنیک، توجه به بحث تغییر گونه و استفاده از گونه مقاوم، راه اندازی بوستان های سبز با رویکرد بوستانی بدون مصرف سم، اجرای طرح معاینه فنی ادوات سمپاش فعال در سطح فضای سبز با هدف کاهش تاثیرات نامطلوب سموم در محیط، توجه بیش از پیش به عملیات های اصلاحی و تقویتی برای گیاهان با هدف افزایش مقاومت در مقابل حمله آفات و عوامل بیماری زا، کاربرد تله های حشره گیر همچون تله نوری و تله های چسبنده بصورت الگویی در سطح فضای سبز و... کلیاتی از اقدامات صورت گرفته طی سال های اخیر در مبحث کنترل آفات و بیماری ها و علف های هرز فضای سبز کلان شهر مشهد می باشد.

    

    

    

   تعداد بازدید: 79
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   2 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  ثبت نام تحویل نهال رایگان
  سامانه درخواست کاشت نهال
  سامانه درخواست قطع، هرس و جابه جایی درختان (کمیسیون ماده7)
  سامانه جامع فضای سبز (سرور جدید)
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,623,547
  تعداد بازدید امروز : 262
  تعداد بازدید دیروز : 236
  آخرین به روزرسانی : 13:07  1400/07/26
 • ارتباط با مدیریت
  تلفن:38532233
  فکس:38532223
  آدرس :مشهد- بلوار امام خمینی-میدان امام خمینی رو به روی خیابان فیاض بخش-شهرداری منطقه 8-طبقه سوم
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت فضای سبز شهرداری مشهد می باشد.