• شنبه،28 فروردین 1400
 • ورود
   
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 80
   کد: 209973
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
   بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار اصله درخت و درختچه و بیش از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع پرچین کاری در مناطق ۱۳ گانه شهر مشهد با استفاده از عملیات کوددهی مورد تیمار قرار می‌گیرند.

   کوددهی بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار اصله درخت و درختچه در پاییز و زمستان سال جاری/ استفاده از چالکود برای بهره‌وری بیشتر

   مدیرکل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد از اجرای عملیات کود دهی درختان، درختچه ها و سطوح فضای سبز شهر مشهد در فصل پاییز و زمستان سال جاری برای بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار اصله درخت و درختچه خبر داد.
    کوددهی بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار اصله درخت و درختچه در پاییز و زمستان سال جاری/ استفاده از چالکود برای بهره‌وری بیشتر

   سید علی اکبر انتظام با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به رشد مناسب و حجم گسترده فضای سبز شهر مشهد طی سال‌های اخیر، توسعه کیفی و ارتقای رشد و سلامت گیاهان ،به طور ویژه ای مورد توجه قرار گرفته و تلاش می شود با استفاده از روش های نوین و پربازده در راستای بهبود کیفیت فضای سبز شهر مشهد گام برداریم.
   وی افزود: یکی از انواع عملیات اجرایی در فضای سبز شهر مشهد، عملیات کوددهی درختان، درختچه ها و توده های فضای سبز شهری است که براساس برنامه ریزی های صورت گرفته این عملیات از نیمه آذر ماه آغاز شده و تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.
   انتظام ادامه داد: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته، در بازه زمانی یاد شده بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار اصله درخت و درختچه و بیش از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع پرچین کاری در مناطق ۱۳ گانه شهر مشهد با استفاده از عملیات کوددهی مورد تیمار قرار می‌گیرند.
   مدیرکل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد افزود: یکی از روش‌های مناسب و پربازده کوددهی درختان و درختچه‌ها روش چالکود است که با توجه به بازده اقتصادی و عملکردی مناسبی که دارد طی سال های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.
   وی ادامه داد: در این روش، در نزدیکی ریشه درختان و درختچه ها چاله هایی حفر می شود و سپس درون آنها با مواد آلی و شیمیایی پر می‌شود و از آنجا که درخت گیاهی دائمی است به دلایل مختلف هر سال تراکم ریشه در حوالی منطقه چالکود بیش از پیش افزایش یافته و سطح تماس ریشه باید با این منطقه غنی از کود افزایش می‌یابد و همین موضوع باعث افزایش کارایی مصرف کود و افزایش بهره‌وری کود و بهبود رشد درختان و درختچه های شهری می‌شود.
   انتظام ادامه داد: در حال حاضر با توجه به خاک ترکیبی تولید شده توسط شهرداری مشهد پیش‌بینی شده است، عملیات چالکود ۱۲ هزار اصله با استفاده از ۳ هزار مترمکعب خاک ترکیبی و کود آلی غنی شده در سطح شهر مشهد صورت پذیرد.

        

    

   تعداد بازدید: 80
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  ثبت نام تحویل نهال رایگان
  سامانه درخواست کاشت نهال
  سامانه درخواست قطع، هرس و جابه جایی درختان (کمیسیون ماده7)
  سامانه جامع فضای سبز (سرور جدید)
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,559,750
  تعداد بازدید امروز : 301
  تعداد بازدید دیروز : 249
  آخرین به روزرسانی : 09:00  1400/01/16
 • ارتباط با مدیریت
  تلفن:38532233
  فکس:38532223
  آدرس :مشهد- بلوار امام خمینی-میدان امام خمینی رو به روی خیابان فیاض بخش-شهرداری منطقه 8-طبقه سوم
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت فضای سبز شهرداری مشهد می باشد.