24°C آفتابی
اوقات شرعی
 
     
   • طبقه‌بندي

   • دانلود نرم افزارهاي مرتبط با فضاي سبز

    معرفي برخي از نرم افزارهاي كاربردي 

    نرم افزار RETC (RETention Curve)e :
    اين نرم افزار يك برنامه رايانه اي جهت توضيح يا پيش بيني برخي توابع رطوبتي و هدايت هيدروليكي در خاك هاي غير اشباع مي باشد.
    از اين نرم افزار مي توان به كمك مجموعه اي از داده هاي زود يافت خاك مانند كلاس بافتي، درصد ذرات تشكيل دهنده و چگالي ظاهري، ديگر خصوصيات هيدروليكي خاك را كه مستلزم صرف هزينه و زمان زيادي مي باشند، مانند خصوصيات هيدروليكي خاك ، منحني رطوبتي و ... را بدست آورد.

     حجم: 12.7 مگابايت
     پسورد: mspl.mashhad.ir

     

     

    نرم افزار Garden Planner:
    نرم افزاري جالب براي طراحي و تزئين و دكوراسيون حياط و باغ خانه ها مي باشد. توسط اين نرم افزار كاربر به راحتي ميتواند نسبت به چيدن دكوراسيون و طراحي حياط خانه ها اقدام كند. نرم افزار با داشتن محيط كاربري بسيار ساده اين امكان را ميدهد تا كاربر به جانمايي درختان،گياهان،نيمكت و ديگر اشياء در حياط اقدام نمايد و سپس به صورت پلان حياط را مشاهده كند. كاربر ميتواند از طرح هاي پيش آماده شده درون نرم افزار استفاده كند يا از ابتدا طراحي يك حياط را برعهده بگيرد. طراحي حياطي به همراه باغ و گياهان و استخر،ساختمان و پرچين و آبنما و… همگي در نرم افزار تعريف شده اند و كاربر به سادگي ميتواند به جانمايي و در كنارهم قرار دادن اشياء و محيط ها باغ و حياط مورد نظر خود را طراحي ومشاهده كند. تمامي طراحي ها و اشياء نامبرده شده قابل تغيير سايز و مقايس و اندازه و رنگ بوده و قابل شخصي سازي هستند. انواع مختلف ميزها و چمن ها و ديگر اشياء نامبرده شده نيز به بيشتر شخصي سازي شدن طرح كمك شاياني مي نمايد. براي خروجي گرفتن نيز كار بسيار ساده است يا كاربر به صورت مستقيم پرينت تهيه ميكند و يا اينكه به صورت تصوير از طرح خود خروجي تهيه مي نمايد. 

    حجم: 4.4 مگابايت

     پسورد: mspl.mashhad.ir

     
       

      

     

    نرم افزار OPTIWAT:
    اين نرم افزار داراي اطلاعات اوليه درباره تمامي دشت ها و حوضه هاي آبريز اصلي وابسته به آنها در كشور است در زمينه داده هاي اقليمي ناحيه اقليمي هر منطقه تخمين زده شده است و الگوي مرجع عناصر و عوامل اقليمي اين دشت ها نيز جهت مصارف كشاورزي، تعيين الگوهاي بهينه كشت، مديريت آبياري و... مشخص شده است. از سويي مشخصات تمامي گونه هاي گياهي مورد كشت آبي در هر دشت شامل طول رشد، تقويم رشد، حداكثر شوري قابل تحمل، اپتيمم عمق ريشه ها، سطح متوسط زيركشت، ضرايب پايه گياهي و... مشخص شده است.اين نرم افزار در مراحل اوليه اين توانايي را دارد كه با تغيير الگوي بافت خاك در هر دشت راندمان آبياري هر گياه را تخمين مي زند و در مراحل نهايي با بهره گيري از روش هاي محاسباتي بارش مؤثر و تبخير و تعرق به چندين روش مرسوم در دنيا، مديريت آبياري شامل كيفيت آبياري، درصد آبشويي، رطوبت خاك در ظرفيت زراعي و نقطه پژمردگي و... را در الگوهاي مختلف كشت از قبيل قطره اي، باراني، كرتي، نواري و فارو مشخص مي كند.

    حجم: 32.8 مگابايت

     پسورد: mspl.mashhad.ir

     

     

    نرم افزار Cropwat 8:
    از آنجايي ‌كه اندازه‌گيري تبخير و تعرق واقعي، مجموعه تبخير از سطح خاك و تعرق توسط پوشش گياهي در شرايط طبيعي؛ بسيار مشكل و عملاً غير قابل اجراست، روش‌هاي غيرمستقيمي بدين منظور پيش‌بيني شده كه از آنها مي‌توان معادله‌هاي تجربي تبخير و تعرق پتانسيل مانند روش پنمن را نام برد. سازمان فائو براي محاسبه نياز آبي گياهان بر اساس روش فائو-پنمن-مونتيت كه در شرايط آب و هوايي خشك و مرطوب كاربرد دارد، نرم‌افزار CROPWAT را تهيه كرده است. داده‌هاي ورودي اين نرم‌افزار علاوه بر يكسري اطلاعات موقعيت جغرافيايي و ارتفاع ايستگاه مورد بررسي عبارتند از ميانگين حداكثر و ميانگين حداقل دما، ميانگين رطوبت نسبي، سرعت باد در ارتفاع 2 متري از سطح زمين و ساعات آفتابي روزانه كه به روش كميتي به نام ET0 را كه معرف تبخير و تعرق گياه مرجع مي‌باشد.را به صورت ماهانه و سالانه محاسبه مي‌نمايد.

    حجم نرم افزار به همراه راهنما: 5.14 مگابايت

     پسورد: mspl.mashhad.ir

     


     

    نرم افزار اطلس گياهان (ميوه جات، سبزيجات، دارويي):
     نرم افزار اطلس گياهان شامل ( گياهان دارويي ، ميوه ها ، سبزيجات ) اطلاعاتي كاملي را از خواص دارويي ، خواص غذايي و فوايد و مضررات احتمالي انواع گياهان ، ميوه ها و سبزيجات را در اختيار شما قرار مي دهد. پس علاوه بر درمان برخي بيماري ها مي توانيد با اطلاع از فوايد اين گياهان، از مبتلا شدن به بسياري از بيماربها جلوگيري نمود.
    برخي ويژگي هاي نرم افزار اطلس گياهان :
    - جستجو آسان گونه ها
    - نمايش توضيحات كامل خواص دارويي و غذايي آنها
    - نمايش تصاوير غالب گونه ها موجود در نرم افزار به صورت جداگانه
    - امكان ارسال عنصر جديد توسط شما براي قرار دادن در نسخه جديد
    - كاملا رايگان و عدم وجود محدوديت در نرم افزار
    - قابليت چاپ هر يك از توضيحات و …

    حجم نرم افزار به همراه راهنما: 16.9 مگابايت
    پسورد: mspl.mashhad.ir
     

     

    تعداد بازديد :8381
    فرزاد
    05/07/1394  16:06
    پاسخ 0 0
    سلام .تشكر از شما به خاطر ترويج بي رياي علم
    حبيب الله زارعي
    04/10/1395  09:59
    پاسخ 0 0
    نرم افزارهاي كاربردي بيشتري بگذاريد