• کالانگوئه

   کالانگوئه Kalanchoe

   خانواده  Grassulaceae

    

   در خانواده کراسولاسه گیاهانی با برگ های گوشتی وجود داشته که زیبایی آنها به برگ های آبدار و ضخیم شان است اما زمانی زیباتر می شوند که دارای گل باشند که کالانگوئه ازآن جمله است. این گل ها که معمولاً به رنگهای متنوع، صورتی، قرمز، نارنجی، سفید و زرد می باشند، از اواسط زمستان تا اواسط بهار می شکفند (در شرایط روز کوتاه به گل میرود).

    

   نور: این گیاه علاقه زیادی به نور دارد. در زمستان آن را داخل آپارتمان و نزدیک به پنجره های آفتابگیر قرار داده و در سایر فصول بروی تراس یا بالکن در محل سایه آفتاب بهترین شرایط برای نگهداری این گل های زیبا می باشد.

    

   رطوبت: نیاز کالانکوئه به آب متوسط است و در هر بار آبیاری، مقدار کمی آب به آن بدهید اما نباید در فاصله بین دو آبیاری خاک خشک بماند.

    

   خاک:‌ یک قسمت خاک باغچه، یک قسمت ماسه و یک قسمت کود حیوانی خاکی مناسب برای این گیاه میباشد.

    

   گرما:‌ این گیاه گرمادوست است. در زمستان درجه حرارت16 تا 19 درجه سانتیگراد و در تابستان 30 درجه سانتیگراد برای آن مناسب است. البته در فصل گرم، گرمای بیش از این را نیز تحمل می کند.

    

   تکثیر و نحوه کاشت:‌ زمان مناسب برای کاشت بذر اوایل بهار و در درجه حرارت 21 درجه سانتیگراد می باشد و نیز بروش قلمه زدن نیز می توان آن را تکثیر کرد. به این ترتیب که قلمه هایی به طول 8 تا 12 سانتی متر از اواسط تااواخربهار، از شاخه هایش جدا کرده و بعد از دو تا سه روز، به ماسه منتقل کنید. این قلمه ها دور از تابش آفتاب و در یک اتاق معمولی نگهداری شود. در ابتدا صرفا خاک را کمی مرطوب نموده و بتدریج با ظهور ریشه ها، آبیاری را افزایش دهید و قلمه ها را به گلدان های کوچکی منتقل نمایید.

   نکته مهم در نگهداری این گیاه درمنزل تامین شرایط نوری و تنظیم آبیاری گیاه است بنحویکه کالانگوئه طالب محیطی پر نور و گرم می باشد و با توجه به گوشتی بودن گیاه، در آبیاری این گیاه نباید افراط کرد چرا که پوسیدگی و مرگ آن را بدنبال خواهد داشت.

    

    

   تعداد بازدید :162
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
 • سایت های مرتبط
  سامانه جامع فضای سبز (سرور جدید)
  سامانه تسهیلات تشویقی مشارکت شهروندان در آبیاری درختان
  سامانه جامع فضای سبز (سرور قدیم)
  سامانه مدیریت پشتیبانی و امداد (سمپا)
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,988,875
  تعداد بازدید امروز : 420
  تعداد بازدید دیروز : 547
  آخرین به روزرسانی : 09:15  1397/04/27
 • ارتباط با مدیریت
  تلفن:38532233
  فکس:38532223
  آدرس :مشهد- بلوار امام خمینی-میدان امام خمینی رو به روی خیابان فیاض بخش-شهرداری منطقه 8-طبقه سوم
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت فضای سبز شهرداری مشهد می باشد.