• دوشنبه،01 مرداد 1397
 • ورود
   
  • گیاه زینتی سینره

   سینره Cineraria

   خانواده  Asteraceae (Compositae)

    

    در واقع این گل بین مردم، بعنوان گلی مناسب برای سفره هفت سین شناخته  شده که همچون سایر گل های نوروزی، در هفته های پیش از عید، با سطح گل های مجتمع و رنگارنگ خود، زیبایی مطلوبی دارد. گلدان های سینره را در بازارهای گل، در دو نوع پابلند و پاکوتاه می توان یافت. گلهای این گیاه در اواخر زمستان بتدریج ظاهر شده ولیکن بقاء گل درشرایط منزل، کوتاه خواهد بود.

    

   رطوبت: این گل طالب رطوبت است ومی بایست مرتب آبیاری گردد. درنگهداری ازسینره می توان با مه پاشی روزانه، بر شادابی گل افزود.

    

   خاک: خاک مناسب آن، خاکی دارای زهکش خوب و موادآلی مناسب می باشد. غالبا خاک هرگلدان ترکیبی ازخاک مرغوب ، خاکبرگ، کودآلی پوسیده و شن درشت می باشد.

    

   نور: این گیاه طالب نورمستقیم نبوده و باید در محیط سایه آفتاب و نور غیرمستقیم نگهداری گردد. سرسراها و راهروها و نیز اطاق های سرد و کم نور مناسب نگهداری از این گلدان میباشد.

    

   تکثیر و نحوه کاشت: غالبا در گلخانه ها از گل هایی با کیفیت های بالاتر در پایان گلدهی، بذرگیری شده و در اوایل تابستان این بذور درخاک شاسی و در محل سایه آفتاب کاشته می شوند. گیاه در مرحله چند برگی به گلدان های کوچکی منتقل شده و بتدریج در اواخر زمستان غنچه ها ظاهر می شود. چنانچه محیط گلخانه سرد باشد، این مراحل طولانی ترخواهد بود.

   به دلیل اهمیت دوام و افزایش دوره گلدهی این گیاه زیبا در منزل توصیه میشود گلدان ها در بخش سردتر منزل نگهداری شوند، از طرفی بدلیل عمر کوتاه گل توصیه کارشناسان امر، انتخاب گلدان هایی با گل های نیمه باز می باشد، به تعبیر دیگر هر چه حجم غنچه به گل درگیاه خریداری شده بیشترباشد، درایام نوروز، طراوت و شادابی گل های آن چشم نوازتر خواهد بود.

    

    

    

   تعداد بازدید :113
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
 • سایت های مرتبط
  سامانه جامع فضای سبز (سرور جدید)
  سامانه تسهیلات تشویقی مشارکت شهروندان در آبیاری درختان
  سامانه جامع فضای سبز (سرور قدیم)
  سامانه مدیریت پشتیبانی و امداد (سمپا)
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,989,571
  تعداد بازدید امروز : 493
  تعداد بازدید دیروز : 623
  آخرین به روزرسانی : 09:15  1397/04/27
 • ارتباط با مدیریت
  تلفن:38532233
  فکس:38532223
  آدرس :مشهد- بلوار امام خمینی-میدان امام خمینی رو به روی خیابان فیاض بخش-شهرداری منطقه 8-طبقه سوم
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت فضای سبز شهرداری مشهد می باشد.