•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 63
   کد: 207472
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
   در بوستان‌های سبز، بر خلاف سایر بوستان های شهری، برای کنترل آفات و بیماری ها از سموم شیمیایی استفاده نمی‌شود ؛

   مشهد پیشرو در توسعه "بوستان های سبز" در کشور

   مدیرکل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد، از پیشگام بودن این کلانشهر در کشور، از نظر توسعه "بوستان‌های سبز" با رعایت اصول مورد نظر در استانداردهای احداث این نوع از بوستان ها خبر داد.
   مشهد پیشرو در توسعه "بوستان های سبز" در کشور

   انتظام با اعلام این خبر اظهار داشت: در سال‌های اخیر یکی از مهمترین موضوعات مورد تاکید در کشورهای توسعه یافته، توسعه "بوستان‌های سبز" از طریق کاهش مصرف سموم دفع آفات نباتی بوده است؛ موضوعی که در معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد هم به طور ویژه مورد توجه قرار گرفته و در همین راستا تاکنون، ۶ بوستان به عنوان "بوستان سبز" معرفی شده‌اند.
   وی افزود: در بوستان‌های سبز، بر خلاف سایر بوستان های شهری، برای کنترل آفات و بیماری ها از سموم شیمیایی استفاده نمی‌شود و در مقابل از روشهای کنترل بیولوژیک، کنترل مکانیکی، کنترل فیزیکی و... استفاده می‌شود که همسو با محیط زیست بوده و هیچ عوارض جانبی برای طبیعت شهری نخواهد داشت.
   مدیرکل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد افزود: در حال حاضر ۶ بوستان شامل بوستان پردیس در منطقه ۲، بوستان بلال در منطقه ۳، بوستان گلسار در منطقه ۷، بوستان آبادگران در منطقه ۸، بوستان وکیل آباد در منطقه ۹ و بوستان فدک در منطقه ۱۰ به عنوان "بوستان سبز" معرفی شده‌اند و نظارت هر بوستان بر عهده یک کارشناس گیاه پزشک مستقر در هر کدام از مناطق است.
   انتظام ادامه داد: توسعه این گونه از بوستان ها، مزایایی نظیر کاهش حجم سموم مصرفی در فضای سبز، کاهش مخاطرات زیست محیطی، کمک به استفاده از تکنیک‌های کم‌خطر در کنترل جمعیت آفات و عوامل بیماری‌زا و علفهای هرز، حذف تدریجی روشهای قدیمی و پر خطر و... دارد.
   انتظام با اشاره به اینکه مشهد اولین کلانشهری در کشور است که در زمینه توسعه این گونه از بوستان ها اقدام کرده است، افزود: در شرایط حال حاضر، افزایش معضلاتی نظیر آلودگی هوا به ویژه در کلان شهر مشهد و افزایش آمار مبتلایان به بیماری خاص، اهمیت کاهش استفاده از سموم شیمیایی در محیط های شهری را دوچندان کرده است و موجب می‌شود خانواده‌ها و به ویژه افراد سالخورده و توانیاب با اطمینان بیشتری از فضای سبز شهری استفاده کنند.


    

    

   تعداد بازدید: 63
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   4 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  ثبت نام تحویل نهال رایگان
  سامانه درخواست کاشت نهال
  سامانه درخواست قطع، هرس و جابه جایی درختان (کمیسیون ماده7)
  سامانه جامع فضای سبز (سرور جدید)
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,524,171
  تعداد بازدید امروز : 117
  تعداد بازدید دیروز : 406
  آخرین به روزرسانی : 08:52  1399/09/12
 • ارتباط با مدیریت
  تلفن:38532233
  فکس:38532223
  آدرس :مشهد- بلوار امام خمینی-میدان امام خمینی رو به روی خیابان فیاض بخش-شهرداری منطقه 8-طبقه سوم
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت فضای سبز شهرداری مشهد می باشد.