•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 63
   کد: 207043
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
   مدیرکل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد خبر داد؛

   آغاز عملیات هرس و فرم دهی درختان در مشهد/ انجام هرس فرم (توپیاری) پرچین ها به منظور افزایش زیبایی مناظر شهری

   برقراری توازن بین تاج و ریشه درختان، زیباسازی منظر شهری و ایجاد دید کافی در تقاطع های اصلی و فرعی، از اهداف اجرای هرس درختان است.
   آغاز عملیات هرس و فرم دهی درختان در مشهد/ انجام هرس فرم (توپیاری) پرچین ها به منظور افزایش زیبایی مناظر شهری

   مدیر کل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد از آغاز عملیات هرس و فرم دهی درختان در مناطق ۱۳ گانه شهر مشهد، به منظور اصلاح فرم درختان و افزایش زیبایی‌های مناظر شهری در این کلانشهر خبر داد.
   سیدعلی اکبر انتظام با اعلام این خبر اظهار داشت: عملیات هرس درختان در راستای بازپیرایی و فرم دهی شاخه‌های درختان انجام می گیرد چرا که در زیبایی منظر شهری و گسترش و رشد بهتر تاج درختان اهمیت دارد.
   انتظام با تاکید بر اینکه حفظ و نگهداری از درختان شهری از اولویت‌های معاونت خدمات شهری در راستای مناسب سازی چهره شهر است گفت: برقراری توازن بین تاج و ریشه درختان، زیباسازی منظر شهری و ایجاد دید کافی در تقاطع های اصلی و فرعی، از اهداف اجرای هرس درختان است.
   وی ادامه داد: حذف شاخه های خشک، آفت زده و بیمار و ایجاد شرایط مناسب برای ورود نور و هوا به درون شاخه‌ها از دیگر اهداف این عملیات است و تدارکات لازم برای هرس درختان فراهم شده و موارد ایمنی نیز لحاظ می‌شود.
   انتظام با تاکید بر اینکه در انجام عملیات هرس به نوع گیاه، سن، موقعیت، سلامت، فرم اولیه و شدت میزان هرس توجه می‌شود اظهار داشت: این اقدام به طور هماهنگ و در تمامی مناطق شهر مشهد به طور علمی و کارشناسی شده و با استناد به دستورالعمل تدوین شده معاونت خدمات شهری انجام می شود.
   وی با بیان اینکه سعی شده قبل از آغاز یخبندان بخش عمده هرس درختان انجام شود، گفت: گروه‌های عملیات هرس درختان باید نکاتی نظیر ضدعفونی کردن وسایل و ادوات هرس درختان، استفاده از چسب مخصوص باغبانی، جمع‌آوری و انتقال سریع سرشاخه ها، رعایت نکات ایمنی و مجهز کردن کارگران برای جلوگیری از هر گونه خطر احتمالی را رعایت کنند.
   انتظام افزود: علاوه بر هرس درختان، هرس فرم یا توپیاری که یکی از روش های زیباسازی مناظر شهری با استفاده از فرم دهی به بوته ها و پرچین های متراکم در فضای سبز شهری است، آغاز شده و امسال تلاش شده است تا با همکاری ادارات فضای سبز مناطق ۱۳ گانه، از طرح ها و الگوهای متفاوت و جدید استفاده شود؛ تا علاوه بر کنترل رشد بوته ها و پرچین ها به عنوان عناصر زنده شهری، زیبایی منظر شهری نیز دوچندان شود.
   مدیرکل بهبود محیط زیست شهری در خاتمه بیان کرد: توسعه توپیاری یا هرس فرم در فضاهای سبز شهری، بدلیل جذابیت های بصری که در فضای سبز ایجاد می‌کند می‌تواند باعث کاهش استفاده از گل های فصلی و دائمی و درنتیجه کاهش هزینه های نگهداری فضای سبز شهری شود.
   انتظام در خاتمه افزود هرس درختان سوزنی برگ بخصوص گونه کاج تهران با هدف حذف سوزن های خشکیده و خطر ساز در اثر آتش سوزی، افزایش تهویه و رشد طولی و قطری شاخه ها، افزایش جذب نور، کاهش آفات و بیماریها، افزایش زیبایی محیطی و... در آدرسهای منتخب سطح شهر مانند بزرگراه شهید کلانتری، بزرگراه آزادی و بلوار طبرسی شمالی در حال انجام میباشد.

    

    

   تعداد بازدید: 63
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   2 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  ثبت نام تحویل نهال رایگان
  سامانه درخواست کاشت نهال
  سامانه درخواست قطع، هرس و جابه جایی درختان (کمیسیون ماده7)
  سامانه جامع فضای سبز (سرور جدید)
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,524,142
  تعداد بازدید امروز : 88
  تعداد بازدید دیروز : 406
  آخرین به روزرسانی : 08:52  1399/09/12
 • ارتباط با مدیریت
  تلفن:38532233
  فکس:38532223
  آدرس :مشهد- بلوار امام خمینی-میدان امام خمینی رو به روی خیابان فیاض بخش-شهرداری منطقه 8-طبقه سوم
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت فضای سبز شهرداری مشهد می باشد.