•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 68
   کد: 206907
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
   امسال با توجه به برگزاری مناقصه، بیش از ۸۰ درصد از بوته های گل مورد نیاز در استقبال از بهار از داخل استان تهیه می‌شود.

   کاشت بیش از ۱۷ میلیون بوته گل در استقبال از بهار ۱۴۰۰/ حمایت ویژه از تولیدکنندگان گل داخل استان

   مدیرکل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد، در حاشیه بازدید از خزانه های کاشت گل بنفشه مورد نیاز در برنامه گلکاری استقبال از بهار ۱۴۰۰، به همراه معاون خدمات شهری و عضو شورای اسلامی شهر مشهد و جمعی از مدیران ارشد حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری، از هماهنگی و برنامه ریزی های لازم برای حمایت از تولیدکنندگان داخل استان، در راستای افزایش رونق کسب و کار و بهبود اشتغال در خراسان رضوی خبر داد.
   کاشت بیش از ۱۷ میلیون بوته گل در استقبال از بهار ۱۴۰۰/ حمایت ویژه از تولیدکنندگان گل داخل استان

   سیدعلی اکبر انتظام با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، مقرر شد تا برنامه‌های استقبال از بهار ۱۴۰۰ با توجه به آغاز صده جدید شمسی، به طور ویژه ای در سطح کلانشهر مشهد صورت بگیرد و بر همین اساس در استقبال از بهار ۱۴۰۰، بیش از ۱۷ میلیون بوته گل شامل بنفشه، شب بو، همیشه بهار، پامچال و ... در سطح شهر مشهد کاشت خواهد شد. که بیش از ۱۱ میلیون بوته گل بنفشه در این راستا به صورت نشایی تامین می گردد.
   وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، در برنامه های بهار ۱۴۰۰، کاشت گلهای پیازی به صورت متمرکز در برخی بوستان‌ها نظیر بوستان ملت که در سال‌های گذشته متداول بود؛ صورت نخواهد گرفت و در راستای جلوگیری از تمرکز جمعیت، مقرر گردیده گلهای پیازی لاله و نرگس در سطح معابر و عرصه های عمومی کاشته و زینت‌بخش بهار مشهد شوند.
   وی افزود: امسال با توجه به برگزاری مناقصه، بیش از ۸۰ درصد از بوته های گل مورد نیاز در استقبال از بهار از داخل استان تهیه می‌شود که این حرکت در نوع خود بی‌سابقه است و در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخل استان صورت خواهد گرفت.
   مدیرکل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد ادامه داد: علاوه بر برنامه ریزی در راستای کاشت بوته های گل، به منظور افزایش زیبایی بصری فضای سبز شهری، تا پایان آذرماه بیش از ۱۰ هزار درختچه گل دار نیز در سطح شهر مشهد کاشته خواهد شد.
   رمارم، عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این بازدید، با اشاره به عملکرد خوب شهرداری در زمینه برنامه‌ریزی در راستای تامین گونه های مورد نیاز از داخل استان گفت: مبنای شورای پنجمین این بوده است که بتوانیم شهروندان را ابتدا در شهر مشهد و سپس در شهرهای دیگر استان تقویت کنیم و به همین منظور در سال گذشته مصوبه‌ای داشتیم که در حوزه تامین گل و گیاه مورد نیاز در فضاآرایی شهر، این گونه ها از تولید کننده های داخل استان تامین شود.
   وی ادامه داد: اگر بخواهیم سیاست حمایت از تولیدکنندگان داخل استان را پیش ببریم، باید از ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی در حوزه تولید کنندگان گل و گیاه حمایت کنیم و با نظارت و حمایت مستمر در این زمینه گام برداریم.
   رمارم افزود: متاسفانه فارغ التحصیلان رشته کشاورزی در استان ما، سالهاست که با مشکل اشتغال مواجه هستند و امیدواریم این سیاست‌های حمایتی بتواند انگیزه ای برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای این فارغ التحصیلان باشد.

    

    

   تعداد بازدید: 68
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  ثبت نام تحویل نهال رایگان
  سامانه درخواست کاشت نهال
  سامانه درخواست قطع، هرس و جابه جایی درختان (کمیسیون ماده7)
  سامانه جامع فضای سبز (سرور جدید)
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,524,149
  تعداد بازدید امروز : 95
  تعداد بازدید دیروز : 406
  آخرین به روزرسانی : 08:52  1399/09/12
 • ارتباط با مدیریت
  تلفن:38532233
  فکس:38532223
  آدرس :مشهد- بلوار امام خمینی-میدان امام خمینی رو به روی خیابان فیاض بخش-شهرداری منطقه 8-طبقه سوم
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت فضای سبز شهرداری مشهد می باشد.